Miejsce spotkań na wernisażu.  

SPOT W. daje możliwość spotkań z artystą podczas otwarcia wystawy jego prac. Pozwala opowiedzieć swobodnie o sobie i swojej twórczości. Jesteśmy otwarci na różnorodne projekty artystyczne; komentujące, intrygujące, idące na przekór…

SPOT W. zrodził się jako miejsce spotkań na wernisażu w sieci – streamingi z otwarcia wystaw stanowiły główny filar jego działalności. Pomysł na stworzenie tej inicjatywy pojawił się na początku pandemii, by umożliwić innym (i sobie!) spotkania ze sztuką w czasie, w którym wyjście na wernisaż nie jest możliwe. Projekt był finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

SPOT W. ewoluował. Dziś jest przede wszystkim galerią sztuki, mieszczącą się na warszawskiej Pradze.

Misją SPOTa jest skupienie się na promocji artystów oraz dotarcie do różnorodnego odbiorcy – nie tylko do kolekcjonerów i ludzi zawodowo związanych ze sztuką, ale także do tych, którzy zwyczajnie chcą otaczać się pięknem w swoich domach. Promujemy naszych artystów w mediach społecznościowych i chętnie podejmujemy współpracę z instytucjami, które chcą urządzać spotkania ze sztuką w swoich przestrzeniach.

Początkowo SPOT W. miał planować wydarzenia wyłącznie w sieci bez udziału publiczności. Teraz, kiedy  mamy już tą możliwość aby się spotkać w przestrzeni publicznej na wernisażu i wystawie, streaming z wydarzenia staje się medium wspomagającym, urozmaicającym wystawy dający możliwość każdemu artyście dotarcia do szerszej publiczności.

Wernisaże on-line to nadal świetna alternatywa aby nie przegapić interesujących wydarzeń.

Kto stoi za projektem SPOT W.?

Założycielką SPOT W. jest Anna Irena Brzezińska, która jakiś czas temu postanowiła zamienić swoją ścieżkę dyrektora handlowego w swojej firmie na…
działalność na rynku sztuki. Obecnie w swojej pracy łączy doświadczenie zarządzania firmą ze swoją wielką pasją. Wybrała profesję marszanda i nie przestaje się rozwijać.

Studia podyplomowe  „Rynek sztuki i antyków” organizowane przez Stowarzyszenie Marszandów i Antykwariuszy Polskich, dają jej cenną i inspirującą wiedzę Ukończyła też w ostatnim czasie kursy o sztuce współczesnej na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego. Do każdego projektu podchodzi z zapałem, energią i otwartą głową.

Sposób na   wybór   artystów?

Anna Irena Brzezińska współpracuje z artystami, których sztuka jest w stanie oddziaływać na jej emocje. Dopiero jeśli sztuka ją fascynuje, jeśli „działa”, pojawia się element inwestycyjny.

Założycielka SPOT W. doskonale wie, że w przypadku młodych, wschodzących artystów, będzie to inwestycja długoterminowa, ale jednocześnie taka, w którą warto wkładać swoją pracę. Zaznaczmy jednak, że nie współpracuje jedynie z młodymi wiekiem i stażem. Zależy jej na tych, którzy mają według niej potencjał twórczy – są kreatywni, otwarci i ambitni. To ich prace gotowa jest polecać kolekcjonerom, którzy chcą obcować ze sztuką na co dzień, w swoim domu. Bo otaczanie się pięknymi rzeczami jest dla niej tym, co najbardziej cenne.