DIGIRIGI

Dagmara Rosiak

DIGIRIGI

DIGIRIGI / Dagmara Rosiak to polska artystka łącząca klasyczny rysunek z własnoręcznym sitodrukiem. Z wykształcenia architekt – studiowała w Warszawie i Neapolu, ale jak sama mówi, ze studiów została jej tylko prosta kreska i umiłowanie do budowy.

Tworzy odkąd pamięta. Jej motyw przewodni to ludzkie twarze. Rysowanie zawsze zaczyna od oka, choć nigdy nie wie dokąd proces ją zaprowadzi. Postać w intencji jest bezosobowa. W anatomię bardzo często wplecione są geometryczne figury i kształty. Twarze niekiedy zaakcentowane są słowem, czy sentencją, która zostaje wyłapana z szumów otoczenia.

Więcej
Michał Ostaniewicz Portret

Michał Ostaniewicz

MOST

Michał Ostaniewicz ur. w 1952 r. w Warszawie. Z wykształcenia architekt. Studiował na wydziałach architektury Politechniki Poznańskiej i Politechniki Warszawskiej. Z zawodu ilustrator, rysownik, projektant wydawnictw i wystaw, projektant form przemysłowych, wnętrz mieszkalnych i publicznych.

Malarstwo Michała Ostaniewicza jest swoistą kontestacją naturalistycznego rysunku architektonicznego, światłocienia, planów i perspektywy malarskiej. W malowanych przez niego obrazach mimo zastosowania uproszczenia i spłaszczenia poszczególnych elementów kompozycji, operowania płaską plamą, autor subtelnie wplata w tło swoją ulubioną ornamentykę, co czyni je niezwykle dekoracyjnymi i barwnymi.

Marcel marcin marczuk

Marcel Marcin Marczuk

MARCEL

Artysta multidyscyplinarny: malarz, projektant graficzny, ilustrator, pisarz, filmowiec, fotograf, performer. Człowiek o wielu talentach. Założyciel artystycznej grupy desantowej MIŁOŚĆ, oraz studia kreatywnego Space Monkeys. Odpowiedzialny za identyfikacje wizualne wielu marek i instytucji publicznych na rynku polskim. Były architekt wnętrz, dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego czasopisma Zupełnie Inny Świat. Jest partnerem akcji Polish Art Now. Obecnie żyje i tworzy w Warszawie. Jego prace można oglądać na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Kolaboruje z brandami, wprowadza w życie ciekawe idee. Z podejścia filozof, z natury praktyk. Artysta Marcel..

"Nadrzędną wartością wszystkich moich działań jest miłość. Za nią idę w bój i się nie boję. Ty też się nie bój...

Sztuka to nie ładny obrazek, pomnik czy inny twór. Sztuka to idea, która przesuwa granice tego, co możliwe. Jej wartości nie da się zmierzyć w cenie za sztukę, ale w ilości ludzi, których porusza."

Więcej
Łukasz Malinowski

Łukasz Malinowski

 

Łukasz obronił dyplom we wrześniu 2020 na warszawskiej ASP wykonany pod kieryunkiem profesora Wojciecha Cieśniewskiego, z aneksem z działań form i struktur przestrzennych pod kierunkiem dr hab. Jana Mioduszewskiego. Dyplom Łukasza został nominowany do "Coming Out" - najlepszych dyplomów ASP w Warszawie.  Wystawa dyplomowa UmnieRaj zorganizowana przy współpracy ze SPOT W. cieszyła się dużym uznaniem.

"Przez lata moich działań, moje malarstwo miało różne oblicza. Największą moją inspiracją są koloryści. W obrazie interesuje mnie głównie kolor oraz kompozycja przestrzenna budowana z geometryzowanych form. Przedmiotem mojej twórczości jest malarstwo samo w sobie, zaś temat czasami schodzi na drugi plan. Obrazy są wielkoformatowe. Kilka mniejszych płócien tworzy integralną całość obrazu. Najważniejszą rolę odgrywa w nich kolor i materia."

Więcej
Jerzy Baranowski - artysta

Jerzy Baranowski

 

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni prof. Wojciecha Zubali. Studiował również w pracowni prof. Stanisława Baja oraz wcześniej prof. Wojciecha Cieśniewskiego. Specjalizuje się w malarstwie olejnym oraz akrylowym. Bardzo dużą wagę przykłada do warsztatu w tym rysunku. Zajmuje się zarówno abstrakcją jak i figuracją. Po za abstrakcją geometryczną, wyrażoną w sposób minimalistyczny - najbliższy mu jest realizm magiczny, co widać szczególnie w dawniejszych pracach artysty.

Obecnie rozpoznawalny z prac hipnotyzujących poprzez swoją fakturę i grę światła działającą na ludzkie oko. Jest to malarstwo abstrakcyjne bez nadawanych tytułów.  Artyście zależy aby odbiorca sam odkrywał to co widzi, wsłuchując się w swoje odczucia. Wyostrzał zmysły próbując odpowiedzieć sobie na pytania: "na co patrzę?", "z czym mi się to kojarzy?", "co czuję gdy to widzę?".
Faktura obrazów sprawia, iż można by odbierać je z zamkniętymi oczami - tak jak muzykę, tyle, że zamiast słuchu - zmysłem dotyku.

Więcej
Edgar J PILL

Edgar Jerzy Pill

EJ PILL

Edgar Jerzy Pill ur. w 80 r. w Toruniu. Studiował konserwację malarstwa i rzeźby polichromowanej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom uzyskał w roku 2007. Jako konserwator współpracował przy realizacji prac w obiektach o pierwszorzędnej wadze dla polskiej kultury. Wychował się w rodzinie o artystycznych tradycjach, od najmłodszych lat poznawał arkana malarstwa i tej dziedzinie, śladami ojca i dziadka, pozostał wierny.

"Swoją potrzebę artystycznej ekspresji realizował od zawsze w malarstwie abstrakcyjnym. Od paru lat poświęcił się wyłącznie działalności twórczej, łącząc wiedzę i umiejętności warsztatowe wyniesione ze studiów konserwatorskich z wiernością własnemu wewnętrznemu głosowi.

Malarstwo Edgara Jerzego Pilla charakteryzuje się niebywałym ładunkiem energii i hipnotyzującym działaniem na odbiorcę. Jest w jego obrazach witalna moc, afirmacja życia w całej jego złożoności i tajemnicy.

Więcej
Piotr Trusik - malarstwo, olej płótno

Piotr Trusik

P. Trusik

Ukończył z wyróżnieniem wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem. Sztuka to jego pasja, która skłania do pogłębiania wyrazu, trwania w niej i ciągłego tworzenia.

"Dzieło, nie jest tylko konkretnym obiektem. Za nim kryją się nasze emocje droga, którą przeżyliśmy, nasze doświadczenia, wiele porażek i sukcesów podczas kształtowania swojej postawy artystycznej. Jest to pewnego rodzaju walka, którą podejmujemy, a owocem tych przeszłych zmagań i pracy jest dzieło, które skrywa złożony proces twórczy, będący bez wątpienia zjawiskiem
niezwykłym".

Jego prace były ostatnio wystawiane w galerii Art in House w Warszawie oraz wielu innych miejscach między innymi w Paryskim Luwrze, Tokio, Nowym Jorku. Laureat i zdobywca licznych nagród w konkursach graficznych i malarskich.

Więcej
Dora Szewczyk

Dorota Szewczyk

Projekt Mozaika

Ur. 1983, absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Posiada 5-letnie doświadczenie w pracy z ceramiką, a także 8-letnie doświadczenie w projektowaniu wzorów dla przemysłu tekstylnego (branża wnętrzarska), głównie na rynek niemiecki i szwajcarski. Równolegle do działalności projektowej rozwijała własny styl w malarstwie i tkaninie artystycznej.

Pomysł tworzenia mozaik na zamówienie powstał na styku doświadczeń projektowych i artystycznych. W ten sposób powstał Projekt Mozaika, który działa od października 2019 r.

Więcej
avatar_RolandOkon

Roland Okoń

 

Urodzony w Polsce w 1973 roku, Roland studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej, a następnie na Politechnice w Delft w Holandii. Nie kontynuował kariery w architekturze, tylko postanowił poświęcić życie swojej największej pasji – fotografii.


Roland traktuje fotografię jako przeżycie czysto estetyczne. Jego czarno-białe fotografie odznaczają się przemyślanym wyczuciem kompozycji i proporcji oraz malarskim podejściem do światła. Jego fotografie są inspirowane klasyczną fotografią i zawierają echa fotografii modowej i subtelne nuty popkultury. Wiele jego fotografii zawiera hipnotyczny element wysmakowanego erotyzmu, który w naturalny sposób wciąga widza w intymny, wyobrażony świat.

Więcej