Łukasz Malinowski

Łukasz Malinowski

 

Łukasz obronił dyplom we wrześniu 2020 na warszawskiej ASP wykonany pod kieryunkiem profesora Wojciecha Cieśniewskiego, z aneksem z działań form i struktur przestrzennych pod kierunkiem dr hab. Jana Mioduszewskiego. Dyplom Łukasza został nominowany do "Coming Out" - najlepszych dyplomów ASP w Warszawie.  Wystawa dyplomowa UmnieRaj zorganizowana przy współpracy ze SPOT W. cieszyła się dużym uznaniem.

Przez lata działań, jego malarstwo miało różne oblicza. Na tym etapie jego inspiracją są koloryści. W obrazie interesuje go głównie kolor i materia oraz kompozycja przestrzenna budowana z geometryzowanych form.

Dzięki różnym narzędziom, czasami z pozoru niemającymi nic wspólnego z malarstwem, buduje przestrzeń obrazu. Ta powinna wciągać i prowadzić po wielorakich teksturach i fakturach poszczególnych płaszczyzn, które ostatecznie tworzą żywą tkanką malarską.

W trakcie studiów tworzył w myśl przekazywania swoich uczuć, odczuć, wrażeń. Podjął się jednak wyjścia poza ramy własnego ja i w cyklu obrazów Lebensraum stworzonych do pracy dyplomowej UmnieRaj poruszył tyrudny i bolesny temat Holocaustu połączony z historią jego rodzinnego miasta Działdowa. Podjąłem się jednak wyjścia poza ramy własnego ja. Mój dyplom będzie nierozerwalnie połączony z historią mojego rodzinnego miasta - Działdowa.